A Way Out

9.6 /10
1433 Görüntülenme

Oyunu Puanla:

A Way Out İncelemesi Ve Oyunun Puanları

            A Way Out, Hazelight ekibi tarafından geliştirilen en az iki kişiyle oynanabilen co- op türü oyuna verilen isimdir. Oyuncular isterlerse arkadaşlarını yanlarına alarak yan yana, isterlerse de internet üzerinden bu oyunu beraberce oynayabilmekteler.

A Way Out Oyun Kapağı

 

 A Way Out Üzerine

            Oyunda birçok görev olmakla beraber en sık karşılaşılan görev türü, bir oyuncunun dikkat dağıtma işlemini gerçekleştirirken diğer oyuncunun işi sonuçlandırması şeklinde sonuçlanan bölümler olduğu görülmektedir. Oyunun geneline bakıldığında oyunda macera öğelerinin ağırlıkta olduğu söylenebilirken, oyunda bulunan seçmeli diyaloglarsa oyuna renk katama açısından etkili olduğu görülür. Bu diyaloglar da A Way Out oyuncudan kısa bir süre içerisinde bir şık tercih ederek karar vermesini isteyebilmektedir.

            A way out pc, ps4 ve xbox 360 konsolları üzerinden oynanabilmektedir.

 

 A Way Out'un Kısaca Hikayesi Nedir?

            ​​​Oyuna giriş yapıldığında oyuncunun karşısına iki karakter çıkmaktadır bunlar; Leo ve Vincent adında iki mahkumdur. Bu iki karakterden ilki silahlı soygun suçundan içeri giren, uzun zamandır da hapishanede cezasını çekmekte olan bir mahkumken diğeri kimseyi öldürmediği halde haksız yere kendisini hapishanede bulan biridir. Bu iki birbirine yabancı insan hapishanede arkadaş oluyorlar. Daha sonra gelişen olaylarla birlikte hapishaneye düşmelerinin sebebi olan kişinin aynı kişi olduğunu öğreniyorlar ve intikam almaya karar veriyorlar. Böylelikle İkilinin ilk hedefleri intikamlarını almak üzere hapishaneden kaçmaya çalışmak oluyor.

 

 Oyunun Oynanışı Nasıl?

            Oynanış bakımından alışılageldik oyunlardan temel olarak bir farkı bulunmamaktadır. Oyunda temel olarak, kullanılan iki çeşit silah bulunmaktadır. Bunlardan ilki karakterin yumruklarıyken ikincisi ise oyunun büyük kısmında karakterin elinde bulunacak olan silahlardır.

            Dövüş mekanikleri başlarda zor gibi gözükse de alıştıktan sonra oyuncuları oldukça eğlendirebilmektedir. Oyuncular oyunda silah kullanımınınsa oldukça uğraştırıcı olduğunu belirtmişlerdir.

A Way Out Oyun İçi

 

Oyunun Puanları Ne Alemde?

 PlayStation LifeStyle (100)

 Areajugones (95)

 AtomixAtomix (90)

 Worth Playing (90)

 Everyeye.it (90)

 Wccftech * (90)

 GamesRadar+ (90)

 Twinfinite (90)

 Video Chums (90)

 God is a Geek (85)

 GamesBeat (84)

 IGN (83)

Yapımcı:

Hazelight Studios

Yayıncı:

Electronic Arts

Yayınlanma Tarihi:

23.03.2018

Kategoriler:

Aksiyon Multiplayer Macera

Çok yakında