Insurgency

7.1 /10
956 Görüntülenme

Oyunu Puanla:

Insurgency Oyun İnceleme Makalesi

Online savaş oyunu denildiğinde günümüzde çoğumuzun aklına ilk olarak Call of Duty, Battlefield ya da Counter Strike gelecektir. FPS dünyasının kıyı köşelerinde kalmış pek çoğu savaş oyunu severlerin bile adını bilmediği bir online savaş oyunu olan Insurgency için gerçekçilik olgusu ile kafayı sıyırmış bir oyun diyebiliriz. Bu gerçekçilik olgusunu biraz daha açacak olursak Insurgency’i diğer oyunlardan ayıran ilk özelliği olarak can barının olmamasını gösterebiliriz. Bu da Insurgency’de düşmanlarımızı 1-2 mermi ile öldürebileceğimiz anlamına geliyor. Tabii ki düşmanımızı vurabilirsek… Böyle söylüyorum çünkü Insurgency’de crosshair yardımı da bulunmuyor. ‘’Biraz şov bence’’ dediğinizi duyar gibiyim ancak oyuna girdiğiniz anda ki ilk bakışta ve çatışma seslerindeki atmosfere kendinizi o kadar çok kaptırıyorsunuz ki can barı ve crosshair’in olmaması sizin aklınıza bile gelmiyor.

Insurgency Oyun Karakterleri

 

Insurgency Oyun Oynanış

Insurgency’de kendinizi gerçek bir savaş ortamında gibi hissedip oyunu oynamaya başlıyorsunuz. Bir süre sonra ‘’Acaba gerçekte de böyle mi oluyor?’’ sorularını sormaya başlayıp daha temkinli ve takım arkadaşlarınıza odaklı şekilde oynuyorsunuz. Insurgency oyunculara tek tip odaklı bir savaş sunmayı istemediği için oyundaki takımınızda farklı işleri olan ve farklı teçhizatlara sahip bölükler yaratmış durumda. Bu bölüklerde roketçilerden tutun da bombacılara, sniperlara, ön planda savaşacak suikastçılara kadar tamamen kendilerine özel silahları bulunan ve kendinizin de silahları kişiselleştirebileceğiniz avantajlar sunuyor.

Ağırlık tabanlı olan sistem olduğu için savaş meydanında kimse kimseden üstün değil. Kazanmak için ya yeteneğinizi konuşturacaksınız ya da güzel bir takım oyunu ile düşmanlarını yeneceksiniz. Oyunun ses, atmosfer ve efektler konusunda her ne kadar gerçeği yansıttığını söylesek de her gülün bir dikeni olduğunu hatırlıyoruz… Insurgency’nin dikeni ise grafikleri açısında bize bir Call of Duty ya da Battlefield performansı sunmuyor oluşu. Ancak yine de oyun içinde olan bu müthiş ve muazzam atmosfer için yapımcılara kocaman bir alkış gönderiyoruz. Eğer oyun bilgisayarı ve sistem gereksinimi ihtiyacınız varsa GameHub üzerinden Insurgency’i indirmeden oynayabilirsiniz.

Insurgency Oyun İçi

Yayınlanma Tarihi:

22.01.2014

Kategoriler:

Aksiyon Strateji

Çok yakında