Heroes & Generals

9.3 /10
1007 Görüntülenme

Oyunu Puanla:

Heroes & Generals Oyun İnceleme Makalesi

ll.Dünya Savaşı’nın kaderini çizmeye ne dersiniz? Almanya, ABD veya Sovyetler Birliği ile bu eşsiz mücadelede hangi taraftasınız? Evet, tam olarak da Heroes & Generals oyunundan bahsediyoruz bugün sizlere. Heroes & Generals ile kendimizi ll.Dünya Savaşı’nın içinde bulacağımız oyunumuzda uçaktan düşen bombaların arasından kaçmaya çalışırken karşımıza birden çıkan tanklarla ölüme biraz daha yaklaşacağımız bir oyuna ve GameHub ile oyun bilgisayarı ihtiyacı olmayan bir oyuna…

Heroes & Generals Oyun Kapağı


Heroes & Generals Oyun Konusu

Heroes & Generals’ta Almanya, ABD ve Sovyetler Birliği’ni zafere götürmek için dünyanın her yerinden katılan insanlara karşı kıyasıya bir mücadeleye başlıyoruz. Oyuna ilk başta er olarak katılıyoruz. Er olarak başladığımızda oyunda savaşta elde ettiğimiz deneyimlerimize ve başarılarımıza göre General rütbesine kadar da gidebilmekteyiz. Piyade olarak mücadele edebildiğimiz gibi tankçı, pilot, keskin nişancı, paraşütçü olarak değişik sınıflarda da oynayabilmemiz mümkün olmasına karşın bunların hepsinin belli bir oyun parasına erişilerek açıldığını söyleyerek ekleyelim.

Oyunda belli başlı bölgelerin savunulması ve o yerlerin işgali üzerine bir görev pusulamız mevcut. Heroes & Generals oyununda amaç, manga komutanı tarafından verilen görevleri yapmak ve savaşılan bölgedeki alanları düşman askerlerine karşı korumak. Kısacası o yerleri işgal etmeye yönelik stratejik ve taktiksel planların ortaya çıktığı bir oyunda kendimizi buluyoruz. Oyunda kazananı belirleyen unutulmaması gereken en önemli husus ise savunulan ve ele geçirilen bölgelerin fazlalığı. Tabii bu bölgeleri ele geçirirken uçaktan düşen bombalardan ve tankçı atışlarından da kendimizi korumamız oldukça önemli olacaktır.

Oyun içerisinde kullanacağımız oyun içi para, altın ve savaş tahvilleri bulunmakta. Savaş tahvillerini belli bir levela geldiğimizde “Savaş” modunu açıp büyük toplu savaşlarda kaynak kullanımı için kullanıyoruz. Kaynak kullanımlarını general rütbesi ile yönetebildiğimizi de tekrardan hatırlatmakta fayda var. Heroes & Generals oyunu tam anlamıyla bizleri ll.Dünya Savaşı’nın soğuk ve gergin atmosferine sokacak cinsten bir yapım olduğunu söyleyebilirim. Başlangıçta sıkıcı gibi görünen ama aksine saatlerin nasıl geçtiğini anlayamadığımız bir ortamda kendimizi bulacağız. Heroes & Generals ücretsiz devasa çok oyunculu bir oyun olduğu için de kesinlikle oynanılması gereken bir yapım olduğunu söyleyebilirim.

Heroes & Generals Oyun İçi


Heroes & Generals Oyun Özellikleri

Oyunun grafik ses vb. kısımlarına değinecek olursak; grafik olarak ihtiyaçlarımızı ortalama düzeyde karşıladığını söyleyebiliriz. Maalesef uzun zamandır oynamama rağmen bug sorunları ve zıplama tuşuyla bir kuş gibi havalanmamız da oyunun küçük eksikleri olarak gözümüze çarpıyor. Oyunun şu an için biraz eksikleri olduğunu, fakat güncellemelerinin de devam ettiğini ve en kısa sürede bu sorunların da son bulacağını umuyorum.  Oyunun müzikleri ise bizlere o dönemi hissettirecek cinsten ve bizi havaya sokan bir etkisi bulunuyor. Ee ne diyelim o zaman Heroes & General ayrıcalığını GameHub farkı ile oyun bilgisayarı ve oyun indirme gereksinimi olmadan bulut oyun ile doruklara çıkartmanın tam zamanı…

Heroes & Generals Oyun İçi - 2

Yapımcı:

RETO MOTO

Yayıncı:

RETO MOTO

Yayınlanma Tarihi:

18.10.2016

Kategoriler:

Aksiyon

Çok yakında