The Sims 2

7.0 /10
587 Görüntülenme

Oyunu Puanla:

The Sims 2 Oyun İnceleme Makalesi

7’den 70’e herkesin severek oynadığı, oynarken çok eğlendiği ve kendimizi bir nevi gerçek hayatta gibi bulduğumuz, popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyen The Sims 2 oyunumuzun incelemesiyle sizlerleyiz. The Sims 2 hayatımıza girdiğinden bu yana ismini şu an hala bile söz ettiren ender oyunların başında gelmektedir. O zaman gelelim yavaştan oyunumuzun inceleme kısmına... The Sims 2 oyunu aslında bir hayat oyunudur. Oyunu ilk açtığımızda karşımıza 3 adet şehir çıkmaktadır. Bu şehirleri seçeceğimiz gibi kendimiz de istersek bir şehir planlayıp, yeni bir şehir inşa edebiliriz. Oyunun içine geçtiğimizde ise kendimiz belli karakterler seçtiğimiz gibi yine kendimize bir karakter oluşturabiliriz. Karakter yapımında yüz, çene, göz gibi birçok seçeneği kendi isteğimiz gibi dizayn edebilmemiz mümkün. The Sims 2 bu konuda ilk The Sims oyununa göre oldukça çeşitlilik sunmaktadır. Karakterimizi dizayn ettikten sonra oyun bize belli bir miktarda para veriyor ve bu parayla yeni bir ev veya yine zevkinize göre evinizi dizayn edebilmektesiniz.

The Sims 2 Oyun Kapağı

 

The Sims 2 Oyun İçeriği

Oyunun içerisine girdiğimizde ise bizi büyük bir dünya bekliyor. Sims karakterimizi evin içindeyken özgürce günlük hayatta olduğu gibi yemek, iş, güvenlik, temizlik gibi birçok seçeneklerle yönetiyoruz. Ev tasarımı için oyunun satın alma sekmesinde oldukça fazla eşya çeşitliliği bulunmaktadır. Sims karakterimizin her gün değişen istek ve korkularını belirten durumlar da söz konusu. Çünkü aslında burada karakterimize bir ruh hali eklemiş oluyoruz. Örneğin, yanınızda ölen bir Sims Karakteri bizim karakterimizi oldukça etkileyebilir ve onu oldukça psikolojik bir bunalıma sürükleyebilir. The Sims 2 oyununda günlük hayattaki gibi işe girebiliyoruz, alışveriş yapabiliyoruz, yeni birileriyle tanışabiliyoruz, bu kişilerle evlenip çocuk da yapıp en sonunda ise yaşımız dolduğu zaman ölümümüz gerçekleşebiliyor. Evleneceğiniz kişiyi belirledikten sonra o karakterle oldukça sıkı bir dostluk kurmamız ve bu dostluğu aşk seviyesine doğru çıkarıp evlenmeye ikna etmek de oyunun olmazsa olmaz kısımlarından biri olarak görünüyor. (Yani işiniz pek de kolay görünmüyor.)

The Sims 2 Oyun İçi

 

The Sims 2 Oyun Özellikleri

The Sims 2 oyununda sayamadığımız kadar birçok özellik bulunmakta olup günlük hayatta yapmış olduğumuz çoğu şeyi yapabilmekteyiz. The Sims 2 oyunu ilk çıkan oyuna göre artıları oldukça fazla olup bunlardan biri evlenip çocuk yapmak ve bu çocukları büyütmek oyunun en gözde kısmı olduğunu söyleyebilirim. Eksiklikler kısmında göze çarpan ise iş çeşitliliğinin az olması olarak görünüyor. Ama bence bu çok da önemli bir sorun olarak görünmüyor. Diyeceğim o ki, bu oyunu hala oynamadıysanız çok şey kaçırmış olabilirsiniz. Oyunun anlatmakla bitmeyen bir sürü özelliği mevcut ve siz oyunu oynayarak bunları görme şansına erişeceksiniz. Gerçek bir günlük hayat simülasyonu istiyorsanız, The Sims 2 tam da sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak cinsten bir oyun. Tadını çıkarın...

The Sims 2 Oyun İçi - 2

 


 

Yapımcı:

Electronic Arts

Yayıncı:

Electronic Arts

Yayınlanma Tarihi:

14.09.2004

Kategoriler:

Simülasyon

Çok yakında