Return to Castle: Wolfenstein

9.0 /10
481 Görüntülenme

Oyunu Puanla:

Return to Castle: Wolfenstein Oyun İnceleme Makalesi

2. Dünya savaşının soğuklarını hissedeceğiniz gelmiş geçmiş en iyilerinden biri olan gizli ajan rolünü üstleneceğimiz Return to Castle: Wolfenstein oyununu bilmeyen herhalde yoktur. Oyunumuza kısaca değinecek olursak şu andaki serinin en eski ve bana göre en sağlam olanı diyebilirim. Eğer ki Wolfenstein serisine başlamak isteyen arkadaşlar varsa ve eğer oyun bilgisayarınız yoksa GameHub ekibi olarak sizleri şöyle alalım.

Return to Castle: Wolfenstein 2. Dünya savaşı sırasında Nazi Almanya’sının içerisine gizlice gönderilen bir ajanın içeride neler olup bittiğini araştırmasını istenen bir ajanı kontrol etmekteyiz. Oyun içerisinde farklı bölümler bulunmakta olup bu bölümlerde istenilenleri yapmamız gerekiyor. Kimi bölümlerde askerlere, zombilere veyahut robot tarzı düşmanlarla karşı karşıyayız. Özellikle uyarmalıyım ki oyundaki robotlar oldukça zorlayıcı türden olabiliyor.

Return to Castle: Wolfenstein Oyun Kapağı

 

Oyunun işleyişi oldukça basit olup kimi bölümlerde düşmanlara karşı pusu kurarak ve işleri gizlice yaparak halletmeniz gerekiyor. Return to Castle: Wolfenstein oyunu çıkış yılına göre oldukça iyi bir oyundur ve bitirmenin çok da zor olmadığı bir oyundur. Eğer ki bu seriye başlamak istiyorsanız konuya hâkim olmak için bu oyunu es geçmemenizi tavsiye ederim. Grafiklere değinecek olursak da çıkış yılına göre 2.Dünya Savaşının havasını olabildiğince iyi yansıtıldığını görebilmekteyiz. Karakter görsellerinde pek de istenileni göremesek de 2001 yılına göre gayet olumlu değerlendirebiliriz.

Son olarak oyunun içindeki müzikler sizi oyunun havasına oldukça sokuyor ve tüyleri ürpertecek cinsten olabiliyor. (Özellikle zombiler ansızın çıktığında müzik ile ortamı iyice geriyor.) Return to Castle: Wolfenstein oyununu mutlaka denemeniz gerektiğini tekrardan hatırlatıp oyun bilgisayarı satın almadan bu keyifli oyunu GameHub farkıyla yüksek çözünürlükte oynayabilirsiniz.

Return to Castle: Wolfenstein Oyun İçi
 

Yapımcı:

Gray Matter Studios

Yayıncı:

Bethesda-Softworks

Yayınlanma Tarihi:

20.10.2001

Kategoriler:

Aksiyon

Çok yakında