Crysis 2

0 /10
411 Görüntülenme

Oyunu Puanla:

Crysis 2 Oyun İnceleme Makalesi

Sessiz geçen üç senenin ardından Crytek, serinin ikinci oyunuyla tüm sessizliği unutturacak bir çıkış yaptı. Crysis 2, hikâyesiyle bizi bu sefer doyasıya koşup dolaşabileceğimiz adalara değil, felaket sonrası New York’a götürüyor ve bu macerayı oyun bilgisayarı olmadan GameHub ile yaşayabilirsiniz. Oyunda, Dünya, “Sef” isimli bir ırkın saldırısı altında bulunuyor. Biz de oyuna, ilk oyunun en sevilen karakterlerinden “Prophet” ile buluşmak üzere yolda olan “Alcatraz” isimli bir asker olarak başlıyoruz. Daha sonrasında bazı şeyler ters gidiyor ve kendimizi yarı baygın bir şekilde kumsalda yatarken buluyoruz. Gözümüzü açtığımızda ise Prophet tarafından kurtarıldığımızı görüyoruz. Prophet bize nano olan giysiyi giydiriyor ve veda konuşmasıyla intihar ediyor. Böylece Crysis 2 bizim için başlamış oluyor. Aradan geçen üç sene sonrasında Crytek kendine ve özellikle Crysis’e bir sürü yenilik katmış.

Crysis 2 Oyun Kapağı

 

İlk Oyuna Göre Yenilikler

İlk oyunla kıyasladığımızda Crysis 2’nin devrim niteliğinde bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. CryEngine 3 ile geliştirilmiş olan Crysis 2, şimdiye kadar görebileceğiniz en kaliteli oyun grafiklerine sahip. 2011 yılında çıkmış olmasına rağmen grafik kalitesinin Battlefield 1 ile yarışabilecek bir seviyede olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Tamamen yenilenen grafiklerin yanı sıra oyunun mekanikleri ve fizikleri de yenilenmiş. Bu sayede, oyunun gerçekçiliği fazlasıyla arttırılmış. Crysis 2 serinin önceki oyunlarında olduğu gibi karşımıza Türkçe seslendirmeler ve altyazılar ile çıkıyor. Ayrıca oyun ilk açılışını Oscar ödüllü “Hans Zimmer” bestesi eşliğinde yapıyor. Crysis 2 bir oyundan öte dev bir prodüksiyona benziyor. Oyuna eklenen diğer özelliklerden birisi de nano giysimizi uzaylılardan topladığımız “nano-katalizatör” aracılığıyla geliştirebiliyoruz. Böylece düşmanlara karşı daha etkili bir silah haline geliyoruz. Oyunun bana göre tek eksiği ise yapay zekanın bir nebze düşük oluşu diyebilirim.

Sonuç olarak genel hatlarıyla Crysis 2 oyunculara, unutamayacakları ve tekrar tekrar üstünden geçecekleri bir hikâye, gözlerini kamaştıracak bir görsel şölen, Türkçe dublaj ve harika seslendirmeler sunuyor. Eğer bilgisayarınızın bu oyunu açabilecek hız ve sistem yeterliliğine sahip olmadığını düşünüyorsanız, oyun bilgisayarına sahip değilseniz, oyunu indirmeden veya oyunu yüklemeden, böyle dertlerin olmadığı GameHub üzerinden dertsiz, tasasız oynayabilirsiniz.

Crysis 2 Oyun İçi

 

Crysis 2 Oyun Hileleri

-Vizörle düşmanları işaretlemeniz size saldırırken büyük bir avantaj sağlayacaktır.

-Oyunun sunduğu taktiksel seçeneklere harfiyen uymanız düşmanlarınıza saldırırken size büyük avantajlar sağlayacaktır.

-Düşmanlara ateş etmeye başlamadan önce zırh moduna geçmeniz alacağınız hasarı azaltır.

-Ateş edip düşmanları öldürdükten sonra gizlilik moduna geçmeniz diğer hedefler tarafından bulunmanızı zorlaştırır.

-Her zaman bir gözünüz enerji seviyesinde olsun ve saldırılarınızı buna göre planlayın.

-Crysis 2 serbest hareket yapısına sahip bir oyun. Düşmanlara saldırırken serbest hareket yapısını kullanabilirsiniz. Düşmanların üzerine zıplamak, kutulara tırmanıp arkalarından öldürmek gibi…

-Sık sık gizlilik modunu kullanın.

-Nano giysi gizlilik modundayken, bir keskin nişancı tüfeği bulun ve tüm düşmanları vizörle işaretledikten sonra hepsini bir bir indirin. Gizlilik modundayken keskin nişancı tüfeğiyle yapılan atışlar, enerjinizi düşürmez ve gizlilik modundan çıkmanıza neden olmaz.

Crysis 2 Oyun İçi - 2

Yapımcı:

Crytek Studios

Yayıncı:

Crytek Studios

Yayınlanma Tarihi:

22.03.2011

Kategoriler:

Aksiyon

Çok yakında