FORTNITE

7.4 /10
1627 Görüntülenme

Oyunu Puanla:

Fortnite – Battle Royale Oyun İnceleme Makalesi

“PlayerUnknown’s Battlegrounds”un çıkmasından itibaren “Battle Royale” olarak isimlendirebileceğimiz oyun türleri büyük bir ivme ve ilgi kazandı. Fornite da -Free2Play- yani oynaması ücretsiz olan bir “Battle Royale” oyunu, fakat yine de oyun bilgisayarı gerekebilir. Geçtiğimiz günlerde PUBG’yi geride bırakarak, yeni bir rekora imza atan Fortnite, Unreal Engine grafik motoruyla geliştirilmiş. “Peki Fortnite, PUBG ve diğer Battle Royale oyunlarını gölgesinde bırakacak ne tür yeniliklere sahip?” diye soracak olursanız şöyle cevap verebilirim. Oyun diğer Battle Royale oyunlarına nazaran karşımıza daha “Arcade” bir yapıda çıkıyor. Grafiksel açıdan da böyle bir oyun olduğu için optimizasyon diğer oyunlara oranla daha iyi duruyor. Daha önce “Battlefield Heroes” oynamış olanlar Fortnite’ın grafiklerini “BF Heroes”e benzetebilirler.

Fortnite karşımıza iki moduyla çıkıyor: Arkadaşlarımızla beraber zombilere karşı savaşabileceğimiz PVE ve hepimizin bildiği, daha baskın olan PVP modu. Ayrıca oyunda “craft” yapabileceğiniz bir sistem de mevcut. Bu yüzden çoğu oyuncular tarafından “Minecraft + PUBG = Fortnite” tepkisi almıştı. Sizi avlamak isteyen düşmanlardan kaçmak, kendinizi güvene almak için duvar, çatı, pencere, kapı, rampa, zemin ve tavan oluşturabiliyorsunuz. Bütün bunları yapabilmek için, etraftan (ağaçlar, arabalar, diğer evler gibi) odun, taş, demir toplamanız gerekiyor. Üç farklı maddeyle craft yapabiliyorsunuz. Her üçünün dayanıklılık seviyesi farklı. Oyuna başlarken 100 oyuncuyla başlıyorsunuz.

 

Fortnite Oyun Özellikleri

Fortnite’ın oyuncular tarafından eksik görülen tarafları ise silahlara eklenti takılamaması, oyun içerisinde araç kullanılamaması ve haritanın ufaklığı. Oyunda her silah kendine özgü bir seviyeye/güce sahip. Silahları en kötüden, en iyiye şu şekilde sıralayabiliriz: “Gri, Mavi, Mor, Turuncu”. Fortnite’ı sadece PC üzerinde değil, Xbox ve Playstation üzerinde de oynayabilirsiniz. Eğer sizde Battle Royale türünün hayranıysanız, Fortnite’ı yüklemek ve Fortnite’ı indirmek ile uğraşmadan, optimizasyon ve ping sorunu yaşamadan ve oyun bilgisayarına sahip olmadan “GameHub” üzerinden oynayabilirsiniz. Fortnite’ı indirmeden oynayabilirsiniz.

 

Fortnite Oyun Hileleri

-Oyuna başlamadan önce ayarlardan tuş atamalarını kontrol edip, tercihinize göre değiştirmeniz sizin yararınıza olacaktır.

-Tüm silahları deneyip, tarzınıza en uygun silahı tercih etmelisiniz.

-Otobüsten atlarken büyük şehirleri geçip tek kalabileceğiniz yerleri tercih etmeye çalışın.

-Otobüsten indikten sonra eşya toplarken hızlı olun ve çok oyalanmayın.

-Önemli olan öldürmek değil, hayatta kalmak.

-Her daim üzerinizde iki adet sis bombası bulundurun.

-Evlerin kapıları hangi yönden girerseniz o yöne doğru açılıyor. Temizlediğiniz evlerin kapısını dışarı açık hâlde bırakıp evde saklanmaya devam ederseniz, düşmanlarınız evin ziyaret edildiğini düşünüp girmeye tenezzül etmeyeceklerdir. Böylece çatışmaktan kaçınmış olursunuz.

-Zorunda kalmadıkça çatışmayın. Oyun TPS görüş açısına sahip olduğu için yerinizi belli etmeden rakiplerinizi görüp, kenara köşeye sıkıştırıp avlayabilirsiniz.

Yapımcı:

Epic Games

Yayıncı:

Epic Games

Yayınlanma Tarihi:

25.07.2017

Kategoriler:

Aksiyon FPS

Çok yakında