Lord of The Rings: Battle For Middle Earth 2

8.9 /10
3922 Görüntülenme

Oyunu Puanla:

Lord of The Rings: Battle For Middle Earth 2 Oyun İnceleme Makalesi

Hepimiz J.R.R Tolkien’in yarattığı fantastik evren “Orta Dünya”yı duymuşuzdur. BFME 2 bizleri bu Orta Dünya’da misafir ediyor. Serinin popülaritesinin arttığı senelerde çıkışını yapan BFME 2, Yüzüklerin Efendisi serisini bizlere gayet başarılı bir şekilde lanse ettiğini söyleyebiliriz. BFME 2, gerek grafikleri gerekse de oynanışıyla çıkışından bu yana büyük bir oyuncu kitlesini kendisine bağladı. Önceki oyunun aksine BFME 2’de hikâye modunda ikiliğe gidilmiş. Yani oyunculara iki farklı senaryo sunulup hem iyilerin hem de kötülerin tarafında oynama seçeneği verilmiş. Bunun yanı sıra filmde geçen çoğu mekânda, bilgisayara veya arkadaşlarınıza karşı da savaşabiliyorsunuz. Kitapta geçen altı ırktan istediğinizi seçebiliyorsunuz.

 

Lord of The Rings Oyun İçi

 

Oyunda her ırkın kendine özel kahramanı, birlikleri, özel güçleri, artıları ve eksileri mevcut. Oyunun normal hâlinden sıkılmanız durumunda internette birçok mod bulunuyor. Modlar oyuna yeni haritalar ve askerî birlikler ekleyebildiği gibi oyunu baştanbaşa da değiştirebiliyor. Ayrıca BFME 2’nin “The Rise of The Witch King” isimli bir ek paketi mevcut. Yüzüklerin Efendisi serisinin büyük hayranıysanız, “Ben orduları Aragorn’dan daha iyi yönetirim, Sauron da kimmiş?” diyorsanız, LOTR:BFME 2 sizin favori oyunlarınızdan biri hâline gelecektir.

“Gözlerinizin içinde kalbimde yeşermesine izin vermediğim korkuyu görüyorum. Gün gelir insanlar cesaretlerini yitirebilir, dostlarına sırt çevirebilir ve tüm kardeşlik bağlarını koparabilir; ama bugün o gün değil. Düşmanın zaferi ve harap olmuş siperler bekler insan çağının çöküşünü ama o gün bugün değil. Bugün savaşacağız bu dünyadaki tüm sevdikleriniz adına sizlere kalmanızı emrediyorum.”

 

Lord of The Rings Oyun İçi - 2

Yapımcı:

Electronic Arts

Yayıncı:

Electronic Arts

Yayınlanma Tarihi:

28.11.2006

Kategoriler:

Strateji

Çok yakında