Need For Speed: Hot Pursuit

9.1 /10
3660 Görüntülenme

Oyunu Puanla:

Need For Speed: Hot Pursuit Oyun İnceleme Makalesi

Yarış oyunu denildiğinde herkesin aklına gelen ilk isim “Need For Speed” serisi olur. İlk çıkışından bugüne kadar hepimizin hayatının bir dönemine iz bırakmayı başaran serilerden birisidir bu. Özellikle “Underground 2”, “Most Wanted” ve “Carbon” için bu serinin yapıtaşları diyebiliriz. Serinin geçmişine kısaca değindikten sonra gelelim yakın tarihe. Emniyet kemerlerinizi takın, Seacrest sokaklarını yerle bir etmeye gidiyoruz.  Kocaman haritasıyla ve 10 farklı oyun moduyla Hot Pursuit biz oyunculara, 35 saat oynanış süresi sunuyor. Haritanın tamamına tek bir hava koşulunun hâkim olmayışı güzel bir detay olmuş. Yeri gelecek buz tutmuş virajlarda sürükleneceğiz, yeri gelecek sağanak yağmurda önümüzü göremez halde polislerden kaçacağız.

EA, sürekli yarış yapıp, polislerden kaçmanın oyuncuları belirli bir yerden sonra sıkacağını düşünüp oyuna polis olabilme seçeneğini de eklemiş. Böylece rolleri değişip, son model spor arabalarla yarışçıları yakalayıp, tutuklayabiliyoruz. “Aynasız ya da yarışçı ?” seçeneklerinin oyuna bambaşka bir hava kattığını söyleyebilirim. Polislerden kaçarken ya da yarışçıları yakalarken kullanabildiğimiz dört farklı özel gücümüz var. Bu güçler polislerde ve yarışçılarda farklılık gösteriyor. Yarışçıları kovalarken helikopter yollayabiliyoruz ya da yola polis arabalarıyla barikat kurup yavaşlamalarını sağlayabiliyoruz. Polislerden kaçarken ise sinyal bozucu ile polis arabalarının bu özel güçlerini geçici bir süreliğine devre dışı bırakabiliyoruz veya turboyla hızımıza hız katıyoruz.

Oyun Özellikleri

DICE’ın Battlefield oyunlarında kullandığı oyun motorunu kullanarak hazırlanan oyunda, çevreyle her etkileşimimizin bir sonucu oluyor. Çarptığımız bir bariyerin yamulması, bazı tabelaların veya çitlerin kırılması, aracın kasasının aldığı hasarlara göre bozulması oyunun gerçekçi detaylarından bazıları. Ayrıca tüm arabaları istediğimiz gibi kişiselleştirebiliyoruz. Bu zamana kadar hep polislerden kaçtım, biraz da ben kovalayım diyorsanız ve yarış tutkunuysanız “Need For Speed: Hot Pursuit” sizleri ekran başında saatler boyunca tutacak bir oyun.

 Need For Speed: Hot Pursuit Oyun İçi

Çok yakında