Battlefield 4

9.4 /10
4331 Görüntülenme

Oyunu Puanla:

Battlefield 4 Oyun İnceleme Makalesi

Battlefield 4’ü detaylıca incelemeden önce oyunu “hikâye ve çok oyunculu” olarak ikiye ayırmamız gerekiyor. Battlefield’ın bir önceki oyunu olan Battlefield 3 gibi yeni oyunun senaryosu için “zayıf ve kısa oynanış süreli” diyebiliriz. Aslında Battlefield 4 bize şu ana kadarki en iyi senaryoyu sunuyor fakat hikâyeyi sunuşu ve bizlere anlatışı fazlasıyla kusurlu. Bu sebepten, oyunun hikâyesini oynayan oyuncular bir yerden sonra hikâyeyi takip etmeyi bırakıp düşük yapay zekâya karşı oynanan bir “shooter” oyunu içerisinde buluyorlar kendilerini. Oyunun hikâye kısmından bu kadar bahsettikten sonra çok oyunculu kısmına gelelim.

Battlefield 4 hikâyesindeki zayıflığı çok oyunculu kısmıyla telafi etmiş olduğunu söyleyebiliriz. Devasa büyüklükte haritalar, helikopterden tutun atak botlarına kadar çeşitli savaş araçları, detaylı silah yelpazesi ve silah özelleştirmeleriyle çıkışından seneler geçmesine rağmen hâlen birçok oyuncunun favorisi halinde. Frostbite 3 oyun motoruyla geliştirildiği için çevreyle etkileşim sonuçları çok güzel bir şekilde oyuna yansıtılmış. Ateş ettiğiniz boruların patlayıp ortalığın alev alması, tankla bomba fırlattığınız bir duvarın parçalanması ya da jetle sürekli füze gönderdiğiniz binaların yıkılması Battlefield 4 için olağan detaylardan sadece birkaç tanesi. Ayrıca oyunda parayla satın alabileceğiniz ek paketler, “DLC”ler mevcut. Oyun yayımcısının EA olduğunu göz önünde bulundurursak “DLC”lerin olmasına şaşmamak gerek.

Battlefield 4 Oyun İçi

 

Oyunun Ek Paketleri

Ek paketler içeriğinde farklı silahlar, farklı oyun modları ve haritalar bulunduruyor. Fakat bu paketleri almadan da oyun size günlerinizi geçirebileceğiniz kadar fazla harita, oyun modu ve silah seçeneği sunuyor. Ek paketleri alıp almamak size kalmış. “En çok beklenen oyun”, “en iyi grafiklere sahip oyun”, “en iyi multiplayer oyunu” ödüllerini alan Battlefield 4 sizlere oyun oynarken büyük bir görsel şölen sunuyor. Bu görsel şöleni yaşamak isteyip aynı zamanda kendinize “Sistemim bu oyunu kaldırabilecek düzeyde mi?” diye soruyorsanız oyunu GameHub üzerinden oynamanız size iyi bir oyun deneyimi sağlayacaktır. Harika ötesi grafiklerle, havada karada ve suda savaşmaya hazır olun.  

Battlefield 4 Oyun İçi - 2

Yayınlanma Tarihi:

29.10.2013

Kategoriler:

Savaş Aksiyon

Çok yakında