Domina

9.0 /10
2202 Görüntülenme

Oyunu Puanla:

Domina Oyun İnceleme Makalesi

Futbol menajerlik oyunlarının gladyatör versiyonu Domina’da, Spartacus dizisini izleyenlerin bildiği Doctore karakteri, gladyatörlerimizi eğitiyor. Elimizde son kalan gladyatörle müsabakaya çıkıyoruz ve kazanıyoruz. Bunun ardından da oyun başlıyor. Her köleyi ya da gladyatörü istediğimiz özelliklerde eğitebiliyoruz. İstediğimiz silahları verip bu silahları geliştirebiliyoruz. Yemek, şarap ve su vererek karakterlerin morallerini arttırıp ödüllendirebildiğimiz Domina oyununa, Gladyatör Simülasyonu diyebiliriz. Müsabakalarda, gladyatörlerimizi biz ya da yapay zekâ yönetebiliyor. Ayrıca maçların sonucunu sosyal medyada paylaşabiliyoruz. Her müsabaka sonunda, altın, köle veya gladyatör gibi ödüller bizi bekliyor. Altınları, gladyatörlerin mühimmatlarını veya idare ettiğimiz bölgeyi geliştirmek için kullanabiliyoruz.

Buna ek olarak, şifacı, demirci gibi ek özellikler ve faydalar sağlayan yardımcıları alabiliyoruz. Doctore karakterimizin yetenek ağacı da bulunuyor. Buradan, özellikleri istediğimiz gibi arttırıp gladyatörlerimizin güçlerine fayda sağlayabiliyoruz. Haritayı açtığımızda ise yüksek ödüllü müsabakalar bulunuyor. Bu maçlarda, karşımızdaki gladyatör çok güçlü olduğu için 3-4 tane gladyatör çıkartabiliyoruz. Bu sayede, galibiyet kesin gibi bir şey oluyor. Oyunda bana göre birkaç sorun var. Örneğin, karşımıza çıkan gladyatörlerin sürekli yükselmesi, ana gladyatörümüzü sürekli çıkardığımız için dinlenememesi ve gladyatörümüz öldüğünde çok sıkıntı yaşamamız. Aslında bazen karşımıza zayıf gladyatörler çıksa, böyle bir sorun yaşanmayacak diye düşünüyorum.

Domina Oyun Tüyoları

Buna ek olarak, oyunda karar vermemiz gereken zamanlar da olabiliyor. Örneğin, bir soylu ya da politikacı, Ludus'u ziyarete gelebiliyor ve ziyareti kabul ettiğimizde tüm gladyatörlerimizin morali yerinde olması gerekiyor. Eğer değilse, biraz problem yaşayabiliyoruz. Bana göre oyunun en büyük özelliklerinden biri Twitch hesabımıza bağlanabiliyor olması. Yayın esnasında gladyatörümüz kaybettiğinde, Twitch'teki izleyiciler gladyatörümüzün yaşamasına veya ölmesine karar verebiliyor ve eğer isterlerse size kendi isimlerinde köle gönderebiliyorlar. Oyuna genel anlamda baktığımda, menajerlik ve simülasyon sevenler için yeni bir soluk diyebilirim. Bana göre, ufak tefek eksiklikleri dışında çok güzel bir oyun. Size tavsiyem, Domina’yı kesinlikle oynamanız olacaktır. Ayrıca bu oyunu GameHub üzerinden oynarsanız, size düşük ping ve yüksek hız bağlamında büyük avantaj sağlayacaktır.

   

  Domina Oyun İçi

Yapımcı:

DolphinBarn

Yayıncı:

DolphinBarn

Yayınlanma Tarihi:

03.04.2017

Çok yakında